O nás

Národné tréningové centrum (NTC) Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Poprade sa začalo budovať vo svojej prvej fáze v roku 2011, kedy sa kompletne zrekonštruovala pôvodná tribúna popradského futbalové štadióna. V areáli bol vybudovaný výnimočný vyhrievaný trávnik, ktorý prostredníctvom média vyhrieva geotermálna voda z neďalekého aquaparku. V rámci rekonštrukcie tribúny bolo vytvorené umelé osvetlenie so štyrmi úrovňami svietivosti, ktorého kapacita prekračuje požadovanú normu pre medzištátne televízne zápasy v hodnote 1400 luxov.

Súčasťou prvej fázy rekonštrukcie pôvodnej tribúny bola aj vybudovanie ubytovacích kapacít v celkovom počte 39 lôžok. Súčasťou budovy je aj reštaurácia, ktorej stála kapacita je 32 osôb. V druhej fáze sa dobudovaním tribúny okolo hracej plochy zvýšila kapacita štadióna na 5700 divákov, v súčasnosti sa plánuje dostavba ďalších tréningových plôch.

NTC Poprad slúži reprezentačným mužstvám SR vo všetkých vekových kategóriách. V tomto nádhernom podhorskom prostredí nájdu ideálne podmienky počas svojich sústredení, ale aj kvalifikačných, či priateľských zápasoch. Prvotriedne tréningové podmienky a výborná regenerácia v aquaparku, ktorý je v tesnej blízkosti areál NTC, ponúkajú nadštandardné podmienky pre záujemcov o tréningové pobyty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V rámci balíkov služieb ponúka areál kompletné služby od ubytovania, cez stravovanie, regenerácie až po kompletné zabezpečenie tréningového procesu a prípravných zápasov.

Štadión má moderné konferenčné miestnosti, vhodné na organizáciu kongresov, konferencií a školení. Vo VIP časti, ktorá je spojená s reštauráciou je možné organizovať formálne i neformálne stretnutia so špičkovým servisom.

AquaCity Poprad

Dokonalý relax pod Vysokými Tatrami

Rezort AquaCity Poprad sa nachádza priamo v tesnej blízkosti NTC Poprad pod Vysokými Tatrami a ponúka komplex exkluzívnych ubytovacích, kongresových, rekreačných a reštauračných služieb.

Dokonalý relax si môžete dopriať v 7 vonkajších a vnútorných termálnych bazénoch a 6 bazénoch s celkovou vodnou plochou vyše 3300 m2 a teplotou od 28 do 38° C. V areáli sa nachádza krytý plavecký 50m bazén, celoročné vonkajšie termálne bazény s viac ako 350 vodnými atrakciami a toboganmi, letný bazénový komplex Mayská Pyramída so šmýkačkami a detskými atrakciami, exkluzívne vnútorné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi, relaxačné bazény Blue Sapphire s večernou laserovou show a chromoterapiou ( liečba svetlom)a nový detský svet Treasure Island – Ostrov pokladov. V roku 2015 sa v Aquapark Poprad otvorilo najväčšie dvojpodlažné Wellness centrum Fire &Water Wellness & Spa v štýle ohňa a vody. Okrem relaxačných a wellnes služieb ponúka aj ubytovanie priamo v areáli v dvoch luxusných hoteloch Seasons *** a Mountain View **** alebo v novom hoteli Riverside***, ktorý je súčasťou Národného tréningového futbalového centra NTC Poprad, konferenčné a spoločenské priestory, Kryocentrum, Relaxačno – masážne centrum, Thajské masáže, fitnes, spinning a kardio centrum.

www.aquacity.sk www.aquacityhotel.sk

RELAX
AquaCity Poprad - vodný svet pod Vysokými Tatrami

9 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov,
350 vodných atrakcií ( masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby)

- 3 vonkajšie termálne bazény ( 28°- 38°C )s vírivkami a vodnými atrakciami ( plavecký, sedací a relaxačný)
- vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show
- vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
- detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi NEW
- 50m plavecký bazén a parné sauny NEW

UBYTOVANIE
Ubytovanie, reštaurácie a bary

Hotel Seasons***, Hotel Mountain View****, Hotel Riverside***
- luxusné ubytovanie v komfortných izbách s ALL INCLUSIVE službami v cene pobytu
- raňajky a večere vo forme bufetových stolov
- neobmedzený vstup do Aquaparku, Fire&Water Wellness & Spa
- miestne poplatky, strážené parkovisko, internet

Reštaurácia HighTatras, Reštaurácia Riverside - slovenské špeciality a medzinárodná kuchyňa
- Lighthouse & Fresh bar - štýlová samoobslužná reštaurácia s ponukou kvalitných a zdravých jedál a nápojov NEW
- Cafe & Wine bar - luxusná kaviareň s vinotékou, hudobné večery, predaj vín
- Lobby bar - hotelový bar s terasou s výhľadom na Vysoké Tatry
- vodné bary v Aquaparku – Blue Diamond, Blue Sapphire, Fire&Water bar

thermalpools08
bluesapphire05
bluediamond11
bluesapphire07
bluediamond05
bluediamond11
WELLNESS & SPA
FIRE & WATER WELLNESS & SPA

- najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku 1590 m2
- Vitálny svet plný kontrastov v znamení živlov ohňa a vody rozdelený na privátnu a párty zónu
- privátny bazén, vírivky, 8 sáun a inhalácii ( ceremoniálna sauna, soľná, mentolová, suchá, infra sauna)
- ľadová jaskyňa, oddychové a párty miestnosti s vodnými posteľami
- 14m wellness bar s trendovou ponukou cocktailov

ZÁBAVA
Animačné programy a 3D Laser show

- animačné programy a detské párty s maskotmi Oskarom, Olíviou a Lilly
- detské kútiky a ihriská, večerná škôlka
- adrenalínové a zábavné atrakcie, aqua aerobic, víkendové programy
- 3D Laser show – každý večer tematická laser show v bazénoch Blue Sapphire (James Bond, Michael Jackson, Slovakia, Piráti Karibiku, Kid´s show, Evolúcia)

ŠPORT A ZDRAVIE
Fitnes, kryocentrum a masážne centrum

- Kryocentrum – liečba chladom pri -120°C
- Relaxačno masážne centrum a spa procedúry, solárium, manikúra, pedikúra NEW
- Thajské masážne centrum
- Fitness, spinning, kardio centrum
- 50m plavecký bazén s parnými saunami

Lokalita

NTC Poprad je vybudovaný neďaleko centra Popradu.

Disponuje výborným prístupom z diaľnice a bezproblémovou dopravou. Medzinárodné letisko Poprad-Tatry je od NTC vzdialené len 10 minút. Vysoké tatry, pod ktorými je NTC vybudovaný ponúkajú nielen skvelé možnosti na relax, ale aj vysokohorské prostredie, výborné na získanie nadštandardných kondičných schopností. Hypoxické prostredie prispieva k rýchlejšiemu rozvoju aeróbnej kapacity pľúc, adaptáciu kardiovaskulárneho systému a nervovo-svalovej koordinácií. To zaručuje lepšiu pripravenosť športovcov na súťažné podmienky a lepší športový výkon.

Mesto Poprad je svojou polohou, spoločenským a športovým vybavením vynikajúcim miestom na oddych, kultúrne i športové vyžitie. Pravidelne sa tu konajú medzinárodné športové podujatia vo futbale, hokeji, tenise či volejbale. Tiež množstvo kultúrnych podujatí organizovaných v divadlách, obchodných centrách i na námestiach.

Miesto na relax nájdu návštevníci Popradu v zrekonštruovanom centre mesta, v starobylom centre mestskej časti Spišská Sobota a vo Vysokých Tatrách vzdialených len 10 minú cesty autom. Vo dostupnej vzdialenosti sa nachádzajú golfové ihriská, tenisové a bedmintonové kurty a množstvo lyžiarskych stredísk. Tieto doplnkové služby sú súčasťou ponuky NTC Poprad. Viac informácií o meste a lokalite nájdete na stránkach www.poprad.sk a www.visitpoprad.sk.